Výzkum a inovace

Ve výzkumných laboratořích MINERVA jsme zavázáni k dodávání inovativních produktů, které opravdu zlepšují zdraví a krásu pokožky. Věda a výzkum jsou v jádru našich hodnot a řídí každou stránku našeho povolání.

Naše produkty GOLD COLLAGEN® jsou speciálně vyvinuty a klinicky testovány, aby zajistily nejvyšší účinnost a výkon. Při vývoji našich produktů spolupracujeme s proslulými univerzitami, dermatology, specialisty na estetickou medicínu a kůži. Vybíráme jen ty nejkvalitnější přísady, u kterých je vědecky prokázáno, že opravdu fungují.

Blahodárné účinky našich produktů jsou dobře zdokumentovány a několik našich klinických studií je publikovaných ve vědeckých časopisech ověřených odborníky ve stejném oboru.

 Research

 

Naše současné publikace

links to article

"An Overview of the Beneficial Effects of Hydrolysed Collagen as a Nutraceutical on Skin Properties: Scientific Background and Clinical Studies" in The Open Nutraceuticals Journal, February 2015, Vol. 8: 29-42.

Čtěte nyní

links to article

 "Effects of a nutritional supplement containing collagen peptides on skin elasticity, hydration and wrinkles" in Journal of Medical Nutrition and Nutraceuticals, December 2014.

Čtěte nyní

 

links to article

"A study to assess the effect on wrinkles of a nutritional supplement containing high dosage of hydrolysed collagen" in Cosmeceuticals, Issue 3. June 2014

Čtěte nyní

links to article

 "Daily consumption of the collagen supplement PURE Gold Collagen® reduces visible signs of aging" accepted by Clinical Interventions in Aging, October 2014.

Čtěte nyní

links to article

Chapter title “Current understanding of the effects of diet on skin health" in Losing weight simply and safely, Book, May 2014.

Čtěte nyní

   

Porozumění kůži

Stavba kůže

Kůže je největší orgán lidského těla a funguje jako ochranná bariéra proti okolnímu prostředí..

Kůže má složitou stavbu skládající se z několika vrstev, strukturálních proteinů a dalších životně důležitých složek, které jsou zodpovědné pro její zdravý vzhled a správnou funkci.

Kůže se skládá ze 3 odlišných vrstev, viditelná a ochranná vrstva zvaná pokožka (epidermis), stavební vrstva zvaná škára (dermis), a podkoží (hypodermis), nejhlubší vrstva kůže.

 

 

Průběh stárnutí kůže

Stárnutí kůže je přirozený proces. Je ovlivněno vnitřními faktory jako je genetika, a vnějšími faktory, které zahrnují vystavení slunci (poškození UV zářením), kouření, alkohol, nevhodné stravování, znečištění životního prostředí a stres.

Stárnoucí kůže postupně ztrácí zásadní stavební prvky, jako je kolagen, elastin a sloučenina zadržující vlhkost, zvaná kyselina hyaluronová. Také klesá schopnost odolávat škodlivým volným radikálům, které vznikají jako výsledek vnějšího prostředí jako je vystavení se slunci a vnitřnímu buněčnému metabolismu. Pokud tomu nezabráníme, volné radikály se mohou hromadit a vést k oxidativnímu stresu v pokožce.

V tomto případě rozloží kolagen a elastin, což vede ke ztrátě podpůrné struktury pokožky. Postupně kůže ztrácí svou jemnost, plnost a pružnost. Začnou se objevovat vrásky a pokožka se stává sušší, méně jasnou a může trvat déle, než se uzdraví, a to z důvodu pomalejší obnovy buněk.

Pro ochranu mládí a krásy vaší pokožky je nezbytná dobrá pravidelná péče o pokožku, vhodná strava a životní styl. Produkty GOLD COLLAGEN® z výzkumných laboratoří MINERVA pomáhají doplnit vaši stravu, a jsou vytvořeny tak, aby osvěžily vaši pokožku a udržovaly její mladistvost zevnitř.

 

Proč je kolagen důležitý

Collagen provides structural support for skin and other connective tissues like joints, ligaments and muscles. Collagen is responsible for the skin’s strength and resilience as well as the smooth, plump appearance of young healthy skin.

PKolagen poskytuje stavební podporu pokožce a pojivové tkáni, jako jsou klouby, chrupavky a svaly. Kolagen je zodpovědný za sílu a odolnost kůže, stejně jako její hebký, jemný a mladistvý vzhled. Kolagen je vytvářen buňkami zvanými fibroblasty, a to po celou délku našeho života. S časem však množství kolagenu ubývá - snižuje se tvorba kolagenu a jeho úbytek je výraznější. Kolagenová stavba se stává zranitelnější a křehčí, což vede k oslabení stavební podpory pokožky. Pokožka ztrácí na objemu a pevnosti a stává se tenčí a vrásčitou. Snížení tvorby kolagenu má za následek také ztrátu kyseliny hyaluronové, což se projevuje na hydrataci a pružnosti pokožky.

Ageing and the Effect of Collagen in the Skin. Collagen in skin decreases as we age, especially past 40. 

 

Naučte se více o množství kolagenu ve Vaší pokožce a o tom, jak pečovat o Vaši pokožku zevnitř pomocí zkrášlujících potravinových doplňků.

JAK NAŠE PRODUKTY FUNGUJÍ

Produkty GOLD COLLAGEN® od společnosti MINERVA Research Labs jsou novou generací péče o pokožku. Jedná se o tekutý beauty doplněk stravy vyvinutý tak, aby podpořil zvýšení hladiny kolagenu, elastinu a hydrataci Vaší pokožky


HYDROLYZOVANÝ KOLAGEN

Produkty GOLD COLLAGEN® obsahují hydrolyzovaný kolagen nejvyšší kvality, tvořený malými peptidy, které obsahují krátké řetězce aminokyselin. Ty jsou velmi lehce vstřebány a přepraveny krevním řečištěm do celého těla, včetně kůže. Hydrolyzovaný kolagen pomáhá tělu vytvářet nové kolagenové struktury. To vytváří aminokyselinové stavební bloky a stimuluje k produkci nového kolagenu, elastinu a vlhkost-zadržujících molekul kyseliny hyaluronové.

 

 

 

KOLAGENOVÉ NÁPOJE VS. KRÉMY NEBO TABLETY

Spousta přípravků, které obsahují kolagen a nanášejí se přímo na pleť, jako jsou krémy, tělová mléka a séra, nejsou schopna dosáhnout dermis (škáry) tak, aby zvýšila hladinu kolagenu v kůži. To proto, že molekuly aktivních složek jsou příliš velké na to, aby pronikly do pokožky (epidermis), která působí jako ochranná bariéra.

Ústní užívání přípravků s obsahem kolagenových peptidů pro péči o kůži je proto mnohem účinnější, jelikož nemusí proniknout přes pokožku.

Tyto přípravky jsou užívány vnitřně a jsou tělem vstřebány tak, že aktivní složky mohou být do dermis distribuovány přes krevní řečiště. Narozdíl od tradičních pleťových krémů, které působí pouze na povrchu pokožky, produkty GOLD COLLAGEN® působí zevnitř, kde pečují a obnovují pokožku, aby vypadala mladistvě a krásně.

Naši vědci v MINERVA Research Labs vytvořili GOLD COLLAGEN®, tekutý doplněk stravy namísto tablet, protože tekutá forma se snadněji užívá, rychleji vstřebává a je v našem těle efektivněji využitá. Biodostupnost aktivních ingrediencí je proto vyšší než u tablet.

 

PÉČE O POKOŽKU, KTERÁ PŮSOBÍ ZEVNITŘ

Produkty GOLD COLLAGEN® obsahují směs hydrolyzovaného kolagenu, vitamínů a minerálů. Po požití postupuje zkrášlující doplňek stravy do žaludku, kde se jako první odehrává trávení proteinů. Náš hydrolyzovaný kolagen je ve formě zvláštních peptidů, které se vstřebávají v tenkém střevě. Kolagenové peptidy putují přes krevní řečiště až do hlubších vrstev kůže (dermis). V dermis naše kolagenové peptidy aktivují speciální buňky zvané fibroblasty. Aktivované fibroblastové buňky se rozmnoží a tvoří klíčové prvky pro správnou podporu kůže: nový kolagen, elastin a kyselinu hyaluronovou. Každodenním užíváním produktů GOLD COLLAGEN® začnete pociťovat, že je Vaše pokožka více hydratovaná a pevná - výskyt vrásek se sníží a Vaše pokožka opět získá svůj jas.

See all GOLD COLLAGEN® drinks >